O nas

Jeśli trafiłeś bądź trafiłaś (a może trafiliście razem?) na tę stronę, to znaczy, że szukasz (szukacie) wiadomości o górach. To znaczy, że wybierasz się w góry albo dopiero co z nich wróciłeś. Jesteś w odpowiednim miejscu. Ten blog powstał z myślą o wszystkich, których ciągnie w góry. Tych, którzy chcą ruszyć na szlak, ale nie widzą gdzie i kiedy się wybrać. Zastanawiają czy podołają trudom górskiej wspinaczki i czy grozi im jakieś niebezpieczeństwo. Nie wiedzą jak się przygotować i co zabrać do plecaka. A także dla wszystkich tych, którzy wiedzą bardzo dużo, których głowy są pełne pomysłów na kolejne wyjazdy, którzy mają duże doświadczenie górskie i chętnie podzielą się swoją wiedzą i radami z innymi. Opowiedzą o swoich wędrówkach.

Wychodzimy z założenia, że góry są dla każdego. Oczywiście nie każda góra i nie wszystkie pasma są dostępne dla każdego, ale każdy znajdzie takie góry, które przejdzie i taki szczyt, który zdobędzie.

Tylko w Polsce mamy 29 różnorodnych pasm górskich. Od niskich i łagodnych Gór Izerskich , po najwyższe, strzeliste turnie Tatr. Do tego w sąsiedniej Słowacji niezliczone kilometry szlaków karpackich, a w Czechach całe mnóstwo niezwykle ciekawych formacji skalnych Sudetów. Tyle dosłownie na wyciągniecie ręki, choć w dzisiejszych czasach także wyprawy w Alpy, Andy czy Himalaje nie są już tak dużym wyzwaniem logistycznym jak były w przeszłości. Obecnie trekking do Sanktuarium Annapurny czy zdobycie Mount Everestu są możliwe dla każdego, kto ma odpowiednią ilość pieniędzy i kondycję fizyczną. Właściwie nie istnieją żadne inne bariery.

Ale po kolei, zacznijmy od naszych gór. W samej tylko Polsce każdy znajdzie pasmo i szczyt odpowiedni dla siebie. Zarówno doświadczony alpinista, jak i matka z dzieckiem czy wnuczek z dziadkiem.

Przede wszystkim będziemy tu opisywać nasze wyprawy w góry, ale to tylko jeden z wielu elementów tej strony. Mamy zamiar przedstawić tu wszystkie polskie pasma górskie i część ogólnie dostępnych pasm leżący w sąsiednich państwach.  Chcemy pokazywać ciekawe miejsca, przygotowywać propozycje tras o różnym stopniu trudności. Zależy nam na tym, aby znalazły się tu aktualne informacje praktyczne, a także na tym aby wskazać miejsca w internecie, z których warto korzystać, przygotowując się do wyjazdu. Będzie też dział z poradami na temat ubioru, wyposażenia itp. oraz bezpieczeństwa.

A więc w góry! Hej przygodo!

Jedna uwaga do wpisu “O nas

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s