Przewodniki i mapy – nowości 2016

Wiosna to na rodzimym rynku wydawnictw turystycznych czas wielu premier. Warto sprawdzić, jakie nowe przewodniki i mapy ukazały się w 2016 roku.

Dwie nowości poświęcone są polskim górom. Wydawnictwo Expressmap wydało kolejny górski przewodnik w serii Explore! Guide. Po Tatrach, Bieszczadach i Górach Świętokrzyskich przyszedł czas na Sudety. Opisano w nim kilkadziesiąt wycieczek pieszych i kilka samochodowych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że nakładem tego wydawnictwa ukazał się kilka lat temu przewodnik rowerowy po Sudetach. Bezdroża wydały natomiast kolejny przewodnik tematyczny. Przez polskie góry. Przewodnik biegacza to chyba pierwsza tego typu pozycja w Polsce. Mocną stroną tego przewodnika, a także poradnika są z pewnością jego autorzy – nieleżą do ścisłej czołówki polskich biegaczy górskich.

W ofercie Expressmapu pojawiły się też ciekawe pozycje poświęcone krajom. Nie są to przewodniki górskie, ale znajdują się w nich m.in. opisy tras górskich i trekkingowych. Warty uwagi jest na pewno przewodnik po Gruzji. Zamieszczono w nim kilkanaście opisów tras pieszych wraz z mapami i profilami wysokości. Opisano między innymi wejście na Kazbek czy szlaki trekkingowe w Swanetii i Samcche-Dżawachetii. W mniejszym stopniu trasy piesze zostały opisane w przewodniku po Rumunii. Rekompensuje to jednak mapa, która ukazała się nakładem tego wydawnictwa: Góry Fogaraskie, Bucegi, Piatra Craiului. To kolejna pozycja w serii laminowanych map trekkingowych terraQuest.

Więcej o przewodnikach tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s