Z Dwernika do Koliby w deszczu

Zbiórka o 6:30. W Krakowie na bezchmurnym niebie świeci słońce, ale tam, gdzie się wybieramy, już tak pięknie ma nie być. Prognozy pogody zapowiadają ulewne deszcze przez cały dzień. Ale nie rezygnujemy z tego powodu. Cel: Bieszczady. Dokładniej Dwernik, z którego chcemy dotrzeć do Koliby – schroniska Politechniki Warszawskiej (o którym już kiedyś pisaliśmy – tutaj).

Na miejsce docieramy około 13:00. Od razu przywitał nas deszcz. Podążając niebieskim szlakiem, wchodzimy w las, który będzie nam towarzyszył przez cały dzień. Sama trasa nie jest trudna. Musimy pokonać parę bardziej stromych podejść, ale nie są zbytnio wyczerpujące. Bardziej daje się we znaki błoto, które oblepia buty i jest przyczyną wielu ludzkich upadków :). Niestety w jednym miejscu szlak jest kiepsko oznaczony i musimy trochę szukać drogi. Ale dzięki temu, części z nas udało się uniknąć stromego podejścia :).

Pod przełęczą Przysłup Caryński odbijamy w prawo i idziemy dalej zielonym szlakiem, który na Przysłupie Caryńskim łączy się z żółtym i w 15 min docieramy do schroniska. Każdy z ulgą zdejmuje ciężkie od błota buty i przebiera się w suche rzeczy. Za chwilę wszyscy zbieramy się w izbie, aby wspólnie odpocząć i pobiesiadować.

Schronisko od czasu naszej sierpniowej wizyty nic się nie zmieniło – dalej robi dobre wrażenie. Pokoje są ciepłe i przytulne, a jadalnia ma schroniskowy klimat. Kto jeszcze nie miał okazji odwiedzić tego miejsca – polecam :).

Po długim wieczorze ze śpiewem i gitarą idziemy spać. Trzeba trochę odpocząć przed zapowiadającym się ciężkim dniem.

Trasa Dwernik ↔ Schronisko studenckie Koliba w serwisie mapa-turystyczna.pl

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Z Dwernika do Koliby w deszczu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s