Trzy Korony i Sokolica

Trzy Korony i Sokolica

Czorsztyn niebieski szlak Przeł. Osice niebieski szlak Przeł. Trzy Kopce niebieski szlak Przeł. Szopka niebieski szlak Trzy Korony (Okrąglica, 982 m n.p.m.) niebieski szlak Zamek Pieniny niebieski szlak Polana Wyrobek niebieski szlak żółty szlak Bańków Gronik niebieski szlak Czerteź niebieski szlak zielony szlak Czertezik niebieski szlak zielony szlak Przeł. Sosnów niebieski szlak Sokolica (747 m n.p.m.) niebieski szlak Przeprawa pod Sokolicą niebieski szlak czerwony szlak Schronisko PTTK Orlica czerwony szlak Szczawnica

Czas: 6 godz. 40 min w obu kierunkach
Suma podejść:
 777 m, w przeciwnym kierunku 935 m
Warianty: Trasę można nieco wydłużyć, aby zobaczyć zamek w Czorsztynie, a jeśli wyruszy się odpowiednio wcześnie, można także przepłynąć  gondolą do Niedzicy i zwiedzić zamek oraz zaporę, po czym wrócić gondolą do Czorsztyna.
Trudność: średnia
Opis: Wycieczka długa, ale umożliwiająca zobaczenie największych atrakcji Pienin w jeden dzień. Trasa prowadzi na Trzy Korony oraz na Sokolicę ze słynną rachityczną sosną. Trud dość męczącej na podejściach wędrówki rekompensują przepiękne widoki z na Przełom Dunajca.
Uwagi: Aby po zejściu z Sokolicy dostać się do Szczawnicy, trzeba przeprawić się przez Dunajec. Tratwa na szlaku kursuje latem do 20.00. Po tej godzinie przeprawa jest niemożliwa. Koszt: ok. 3 zł.
Na szczycie Okrąglicy znajduje się taras widokowy, za wejście na niego pobierana jest opłata – ok. 5 zł. W sezonie długie kolejki, nawet dwugodzinne.
Za wejście na Sokolicę także jest pobierana opłata. Z biletem z Trzech Koron można wejść, nie płacąc dodatkowo.
Komunikacja: Między Szczawnicą a Czorsztynem kursują busy. W sezonie co kilkanaście minut. Z Czorsztyna do Niedzicy pływają kilkunastoosobowe gondole. Rejs trwa kilkanaście minut. W sezonie odpływają non stop.

Trasa Szczawnica ↔ Czorsztyn w serwisie mapa-turystyczna.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s