Rusinowa Polana

Schronisko w Dolinie Roztoki szlak zielony Wodogrzmoty Mickiewicza czerwony szlak Polana pod Wołoszynem czarny szlak Rusinowa Polana szlak zielony Wierch Poroniec

W schronisku w Dolinie Roztoki budzę się o 6.00. Do południa muszę być w Krakowie, a chcę jeszcze wyjść w góry. Postanawiam, że przejdę przez Rusinowa Polanę na Wierch Poroniec. Po schronisku krząta się już kilka osób. Niektórzy już wychodzą, inni zbierają się do wyjścia. Jem szybkie śniadanie, pakuję się, żegnam i też ruszam.

Na zewnątrz dopiero się rozwidnia. W zupełnej ciszy dochodzę do parkingu przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Spotykam tutaj grupę rosyjskich turystów, który dotarli tu już z Palenicy Białczańskiej. Dalej muszę iść kawałek asfaltową Drogą Oswalda Balzera. Po ok. 15 min wchodzę w las i zaczynam podejście czerwonym szlakiem. Po dłuższej chwili wychodzę na zbocze, z którego roztaczają się widoki na Tatry Słowackie. Mijam Polanę pod Wołoszynem i już czarnym szlakiem zmierzam ku Rusinowej Polanie. Choć szlak wiedzie przez las, co jakiś czas między drzewami ukazują się dość rozległe widoki. Od przedpołudnia ma padać deszcz, więc na niebie pojawiają się coraz większe chmury.

Dość szybko dochodzę na Rusinową Polanę. Zazwyczaj jest zatłoczona, ale o tej porze roku i dnia, poza mną są tu tylko dwie dziewczyny. Wspaniały widok na słowackie Tatry Wysokie urozmaicają sunące z dużą szybkością chmury, zakrywające kolejne szczyty.

Nie robię dłuższej przerwy, tylko zaczynam szybki marsz na Wierch Poroniec. Po drodze mijam coraz więcej turystów idących w przeciwnym kierunku. Kiedy jestem w połowie drogi z Rusinowej Polany, wychodzi słońce, więc mogę jeszcze na koniec tego krótkiego pobytu w Tatrach cieszyć się naprawdę pięknymi widokami. Tak bardzo nie chce się wracać.

Na Wiech Poroniec docieram przed 9.00. Trasę, która wg mapy miała mi zająć 2 godz. 35 min, pokonuję w niecałe dwie godziny. Na przystanku mam szczęście, bo po zaledwie dwóch minutach czekania przyjeżdża bus, którym wrócę do Zakopanego.

Trasa Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki ↔ Wierch Poroniec, parking w serwisie mapa-turystyczna.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s