Sierpniowe Bieszczady

Choć wiedzieliśmy, że Bieszczady najlepiej odwiedzić jesienią, a w sierpniu zazwyczaj są jeszcze zatłoczone, zwłaszcza w długi weekend w okolicach 15 sierpnia, to zdecydowaliśmy się w nie jechać właśnie w tym miesiącu. Początkowo planowaliśmy nawet wyjazd na 15 sierpnia, ale potem uznaliśmy, że lepiej ominąć ten tłok i pojechaliśmy we wtorek po długim weekendzie. Tzn. wyjechaliśmy w poniedziałek, ale na miejscu byliśmy dopiero we wtorek rano (jeszcze o tym wspomnimy).

Okazuje się, że liczba osób na szlaku w Bieszczadach, i w innych polskich pasmach być może też, nie zależy od pory roku, a raczej od pory dnia, o jakiej wędrujemy. I tak na zazwyczaj zatłoczonej Wielkiej Rawce, kiedy ją zdobyliśmy dość rano, były oprócz nas ze trzy osoby. Podobnie było na Haliczu i Połoninie Caryńskiej. Wystarczy wyjść w miarę wcześnie, czyli ok. 8.00–9.00, co dla nas wcale nie wydawało się wczesną porą. Warto też wybrać się na szlak po południu. Będąc dugi raz na Połoninie Caryńskiej, ok. godz. 19.00 już nikogo nie spotkaliśmy. Biorąc pod uwagę fakt, że przejście tego szlaku z Ustrzyk Górnych do Brzegów też Górnych albo odwrotnie zajmuje ok. 3,5 godz., warto wyruszyć po południu. Uniknie się wtedy tłumu innych turystów (o ile w ten sam sposób nie pomyśli akurat wiele osób) oraz trafi na zachód słońca, który przecież wszyscy lubimy oglądać (wtedy lepiej ruszyć z Ustrzyk).

O tym kiedy i gdzie najlepiej jechać jeszcze na tym blogu będzie. A tak dzień po dniu wyglądał nasz tegoroczny, sierpniowy wyjazd.

Dzień I Na Rawki i do zbiegu trzech granic
Dzień II Na Halicz i Tarnicę
Dzień III Połonina Caryńska w deszczu
Dzień IV Przez najsłynniejsze połoniny
Dzień V Cerkiew w Smolniku i Siekierezada
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s